12.2.15

Batıçim Çimento Kimya Mühendisliği Staj Defteri


STAJIN AMACI

Kimya mühendisliği uygulamalarında önemli bir yeri olduğunu düşündüğüm çimento sektöründe staj yapma nedenim çimento nedir nasıl yapılır sorularına yanıt bulmak, çimento sanayi gibi büyük sektörlerde kimya mühendislerinin işlevinin ne olduğu, çimento üretimi için gerekli hammaddeler, bu hammaddelerin çimento oluşumuna kadar geçirdiği prosesler, bu proseslerin her birinin amacı ve çalışma prensiplerinin öğrenilme isteğidir.
Ayrıca staj seçimini yaptığım çimento sektörü ile okulda öğrenilen kütle enerji denklikleri ve enerji denkliklerini en iyi şekilde uygulayabileceğimi düşündüğümden çimento sektöründe staj yapmayı uygun buldum.
İnşaat sektörü sürekli gelişmekte olan bir sektördür ve geleceği sürekli olan bir sektördür. Çünkü insanoğlu sürekli yaşam standartlarını yükseltmek daha güzel ve daha sağlam yerlerde oturmak isterler bu da inşaat sektörünün sürekli var olacağını göstermektedir. İnşaat sektörü betonla, betonda çimento ile doğrudan ilişkilidir.
Bu nedenle Türkiye de üretim bazında ilk 5 de bulunan Batıçim Çimento Fabrikasında işletme stajımı yapmayı uygun buldum....

İNDİR


İlgili Yayınlar

www.stajdefterim.org

Güncel bilgi ve döküman paylaşan , kolektif bir platformdur. Öğrencilere yönelik paylaşımları konu edinmiş yardım sitesidir.