28.2.15

Bayburt Üniversitesi Staj İşleri Püf Noktalar

Bayburt Üniversitesi Staj İşleri Püf Noktalar

Anlatacağım bu bilgiler Bayburt Üniversitesi Mühendislik Fakültesi için geçerlidir ama farklı üniversitelerde okuyan arkadaşlarımızda faydalanabilirler genel anlamda tüm üniversitelerin staj işlemleri benzerlik taşımaktadır.

Staj başvuru sürecine girdiğiniz dönemde kendi imkanlarınızla bulduğunuz bir iş yerinde staj yapmak istiyorsunuz ve bazı formlar var doldurmanız gereken bunları iş yerine posta aracılığıyla gönderip onaylatmanız gerekiyor ve bu şekilde devam eden bir sürece girmiş bulunuyorsunuz ama  bu sürece kulaktan dolma bilgilerle paldır küldür girmenizin birtakım problemleri de beraberinde getireceğini düşünmelisiniz.Hata yapmamak için Mühendislik Fakültesi Staj Yönergesini çok dikkatli bir şekilde okumalısınız.Staj formları üniversitemizin sitesinde mevcut ama ben tekrar bu sayfaya link veriyorum indirebilmeniz için.

STAJ YÖNERGESİ

Yukarıdaki butona tıklayarak yönergeyi kesinlikle okuyun , ben burada dikkatimi çeken önemli noktaları paylaşacağım fakat siz daha fazla bilgiye ulaşabilmek için kendiniz okumalısınız
(1)
(2)
!!!!!!!! (3) !!!!!!!!
(4)
(5)

BAŞLANGIÇ KLAVUZU

(6)
sigorta evrağınız olmadan kimse sizi çalıştırmaz staja gittiğiniz ilk gün bu evrağı iş yerine teslim etmelisiniz


HAZIRLAMA KLAVUZU

Staj Dosyası Hazırlama Klavuzu 5. madde de staj defterinizi bilgisayarda yazabileceğinizi söylüyor.Bence yazınız okunaklı değilse bilgisayarda yazın ama yazınız okunaklı ise kesinlikle elde mavi tükenmez kalemle yazın. Unutmayın bilgisayarda yazılırsa herzaman akla gelen ilk şey kopyala yapıştır yapmışmıdır ?

diğer tüm formları üniversitemizin sitesinde bulabilirsiniz.

Son olarak pazar günleri iş gününden sayılmamaktadır staj yaptığınız kurum pazar günü çalışsa bile siz defterinizde pazar gününü boş bırakın ve staj yapmak istediğiniz iş gününü belirlerken bunu dikkate alın.


Staj Defteri Şablon ve Kapak ( word formatında )

İNDİR - (ŞABLON)

İNDİR - (KAPAK)İlgili Yayınlar

www.stajdefterim.org

Güncel bilgi ve döküman paylaşan , kolektif bir platformdur. Öğrencilere yönelik paylaşımları konu edinmiş yardım sitesidir.