12.2.15

Kimya Mühendisliği Staj Defteri


Staj Çalışmasının Amacı :

Staj çalışmasının amacı , gelişmiş cihazların kullanımının öğrenilmesi numune alımının incelenmesi ve ilk 2 yılda öğrenilen mühendislik bilgilerinin pratik yaparak harmanlanıp tecrübe ve bilgi haline getirilmesidir.
İş hayatında bulunma ,iş hayatındaki gereksinimleri ,gelişmekte olan alanları gözlemleme ve bu alanlara yönelme açısından bilgi sahibi olma ve bununla birlikte bilimsel çalışmalar geliştirme açısından iyi bir öneme sahiptir.
Ayrıca mesleğe bağlılığı ve ilgiyi arttırması açısından staj yapılacak yer iyi seçilmeli ve öğrencinin kendini geliştirebileceği yeni bilgi ve deneyimler kazana bileceği kuruluşlara yönelmeleri gerekir.
Bu stajın konusu ise, şampuan ,saç kremi, krem, duş jeli,gibi temizlik maddeleri veaseton gibi ürünlerin üretildikten sonra kalite kontrolünün yapılması amacıyla labaratuvar ortamında gerekl, test ve analizleri yapmak.
Bu staj defteri canan kozmetikte staj yapılırken hazırlanmıştır.
Canan Kozmetik, saç bakım alanında ürünler üretmek amacıyla yüzde yüz yerli sermaye ile 1981 yılında kuruldu. İlk ürünlerini “İpek” markasıyla şampuan pazarına sunan şirket, kısa zamanda ekonomik şampuan pazarında lider olmayı başardı.
1993 yılında İstanbul Merter’deki fabrika binasına taşındı, 1998’den sonra Ar-Ge faaliyetlerine ağırlık vererek pazarın ihtiyaçları, tüketicinin beklentileri doğrultusunda şampuanla birlikte, kaliteli ve ekonomik farklı kişisel bakım ürünleri üreterek ürün yelpazesini sürekli yeniledi.
Şirket, “İpek” markasıyla şampuan, saç kremi, saç jölesi, sıvı sabun, vücut şampuanı, bebek şampuanı, el ve vücut kremi, ıslak temizleme havlusunun yanı sıra “Parmex” markası ile 


İlgili Yayınlar

www.stajdefterim.org

Güncel bilgi ve döküman paylaşan , kolektif bir platformdur. Öğrencilere yönelik paylaşımları konu edinmiş yardım sitesidir.