21.2.15

mimarlık staj defteri

mimarlık staj defteri

RADYE TEMEL DONATI DEMİRLERİNİN MONTAJI
Tarih : 05/07/2005
Radye temelin beton dökülmeyen kısmının donatı demirleri döşendi. Vinç yapılacak yerin ahşap kalıpları çakıldı ve donatı demirlerinin montajı yapıldı. Radye temelin altına atık su boruları döşendi. Radye temelin bir kısmına daha önceden beton dökülmüştü. Bu nedenle radye temelin donatı demirleri üzerinde beton kalıntıları vardı. Bu kalıntılar aderansı olumsuz yönde etkileyebilirdi. Bu nedenle donatı demirleri üzerindeki beton kalıntılar temizlendi.
Kontrol mühendisleri tarafından gerekli kontroller yapıldı ve radye temelin kalan kısmına akşam beton döküldü. Daha önceden dökülen betonla yeni dökülen beton arasındaki aderansı sağlamak amacıyla katkı maddesi kullanıldı. Yapı denetim beton dökümü sırasında numuneler alarak bunları beton basınç deneyine tabi tutmak için laboratuara götürdüler.
KONTROL SONUCU
KISIM
ZEMİN KAT
Yaprak No :
YAPILAN İŞ
GENEL TEMİZLİK VE İNŞAAT SAHASINA MALZEME İNDİRİLMESİ
Tarih : 06/07/2005
Dün akşam radye temelin beton dökümü tamamlandı. Topoğraf tarafından kolon akslarının aplikasyonu yapılacaktı. Bu nedenle genel temizlik yapıldı. Etrafta dağınık halde bulunan molozlar toplandı. 
İnşaat sahasında bulunan malzemeler belirli bir yere konuldu. Gelen bir kamyon kolon ve perde endüstriyel kalıplar vinç yardımıyla inşaat sahasına indirildi. 
Yalıtım malzemesi döşenecek yüzeyin mümkün olduğunca düzgün olması gerektiğinden tuğla duvar örülmesine başlandı.
KONTROL SONUCU
KISIM
ZEMİN KAT
Yaprak No :
YAPILAN İŞ
GENEL TEMİZLİK VE İNŞAAT SAHASINA MALZEME İNDİRİLMESİ
Tarih : 07/07/2005
Moloz temizliğine devam edildi. Toplanan molozlar yalıtım malzemesi döşenebilmesi için yapılan tuğla duvarın arkasına dolduruldu. 
Vinç yardımıyla inşaat sahasına tuğla,kalıp ve donatı demirleri indirildi. 
Diğer tarafta tuğla örülecek kısımda zeminin yatmasını engelleyici ve zeminin stabilitesi için kullanılan sonradan gerilmeli betonda bulunan ankraj demirlerinin dışarıya çıkan 


İNDİR


İlgili Yayınlar

www.stajdefterim.org

Güncel bilgi ve döküman paylaşan , kolektif bir platformdur. Öğrencilere yönelik paylaşımları konu edinmiş yardım sitesidir.