25.2.15

Matematik mühendisliği staj defteri - Mehmet Güven Güleç

Creative Sysrem Solution, 2008 yılında kurulmuştur. Şuan tek şubesi bulunan şirket Fulya’da bulunmaktadır.  Yeni kurulduğu için şimdilik küçük bir ofise sahiptir. Şirketin bünyesinde 4 yazılım uzmanı, 2 grafiker, 1 sistem uzmanı, 1 teknik eleman ve 1 sekreter bulunmaktadır. İleriye dönük hedefleri büyük olan şirket web tabanlı yazılım ve microsoft tabanlı yazılım geliştirmeleri ve ürtimleri yapmaktadır. Bunun yanı sıra işletim sistemi, ve ağ kurulumuda yapmaktadır. Şirket daha çok microsoft tabanlı sistemleri ve yazılımları tercih ediyor.

Şirketteki ilk günüm çalışanlarla tanışma ve şirket geçmişini öğrenmem ile geçti. Küçük bir şirket olduğu için çalışanlarla tanışmam ve kaynaşmam kısa sürdü. Çok güzel, samimi bir ortam vardı. Şirketin en güzel yanı ise bilgi paylaşımının olmasıydı. İlk günden birşeyler öğrenlermeye başlamıştı. İlk gün şirkette kullanılan programlar ve sistemler hakkında bir miktar bilgi edindim. Boşta bulunan bir bilgisayar vardı, ama çalışmıyordu. Onu çalışır duruma getirdim.

Şirkette kullanılan işletim sistemi Windows Xp, Windows Vista ve Windows server 2008’di. Kod derleyicisi olarakta Microsoft Visual Studio, Micresoft Expression Web, Adobe Dreamwear kullanılıyordu.

Ofis içi ağ bir bilgisayarın windows server 2008 kurulması ile oratn oluşturulmuş bir workgrup ile sağlanıyordu. Kullanıcılar servere kendilerine önceden tanımlanmış şifrelerle girerek proje üstünde çalışıyorlar....

kaynak : http://www.guvengulec.com/

İNDİR


İlgili Yayınlar

www.stajdefterim.org

Güncel bilgi ve döküman paylaşan , kolektif bir platformdur. Öğrencilere yönelik paylaşımları konu edinmiş yardım sitesidir.