7.3.15

SIEMENS staj olanaklarıSiemens A.Ş.'de Yaz Dönemi Stajı

Siemens A.Ş. olarak çalışkan, dinamik ve genç insanlara şirketimiz bünyesinde her yıl yaz dönemi boyunca staj olanağı sunmaktayız. Staj programları çerçevesinde edinilen iş deneyimleri, iş hayatına atılmış paha biçilmez ilk adımları oluşturmaktadır.
Siemens bünyesinde staj yapan öğrenciler akademik bilgilerini pratiğe dönüştürme fırsatını yakalamaktadırlar. Aynı zamanda firmamızı ve kültürünü tanıma şansına sahip olan gençler, Siemens ailesinde kalıcı olabilmek için gereksinim duyacakları nitelikleri geliştirme olanağına da sahip olurlar.

Staja Kabul Edilecek Öğrencilerde Aranan Şartlar:

Siemens A.Ş'de staj yapmak isteyen öğrencilerin öğrenimleri gereği stajlarının zorunlu olması başvuru yapabilmeleri için ön şarttır.
Üniversitelerin 3. veya 4. Sınıfındaki öğrenciler staja yerleştirilebilmektedir. Meslek Yüksek Okulu öğrencilerinin ise birinci ya da ikinci sınıf farkı gözetmeksizin başvuru yapabilirler.
Daha önce şirketimizde staj yapmış öğrencilere ikinci bir staj imkanı sağlanamamaktadır.

Başvuru Değerlendirme Süreci:

01 Şubat-28 Şubat tarihleri arasında yapılan başvurular uzmanlarımızca incelendikten sonra, başvuru sürecinin tamamlanabilmesi için staj zorunluluğu olan, üniversitelerin 3.veya 4. sınıfını,meslek yüksek okullarının 1.veya 2. sınıfını bitirmiş öğrencilerin e-mail adreslerine "Genel Yetenek Testi" linki gönderilecektir. Genel Yetenek Testi çoktan seçmeli 45 adet sorudan ( 15 sayısal 6 dakika / 15 sözel 8 dakika / 15 soyut düşünce 8 dakika ) oluşmaktadır ve süresi 22 dakikadır. Başvuruların değerlendirmeye alınabilmesi için testin yapılması zorunludur. Test e-mail adreslerine GeneSys Online Supervisor () tarafından gönderilecektir Şirketimizde açılan stajyer kontenjanları doğrultusunda Genel Yetenek Testi'nden en yüksek puan alan adaylar ile mülakatlar yapılacaktır. Teknik lise öğrencileri teste tabi olmadan değerlendirmeye alınacaktır.
Testi yapmamış ya da tamamlamamış ve sonucu bize ulaşmamış adayların başvuruları dikkate alınmayacaktır.
Staj başvuruları Nisan ayının 3. haftasında sonuçlandırılır ve başvuru sonuçları adaylara e-mail yoluyla bildirilir.

Sağlanan Olanaklar:

Öğrenciler kontenjanlar doğrultusunda Siemens A.Ş'nin Kartal ya da Gebze lokasyonlarındaki ofislerinde/üretim alanlarında staja yerleştirilirler.
Öğrenciler staj yaptıkları Siemens A.Ş'nin her iki lokasyonunda da personel servisi ve öğle yemeği olanaklarından yararlanırlar. Staj yaptıkları süre için öğrencilere asgari ücretin net tutarının %30'u maaş olarak ödenir.


İlgili Yayınlar

www.stajdefterim.org

Güncel bilgi ve döküman paylaşan , kolektif bir platformdur. Öğrencilere yönelik paylaşımları konu edinmiş yardım sitesidir.