4.3.15

Tübitak Bilgem - Elektrik-Elektronik Mühendisliği Staj Defteri

Tübitak Bilgem - Elektrik-Elektronik Mühendisliği Staj Defteri

STAJ HAKKINDA GENEL BİLGİLENDİRME
   
Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu  (TÜBİTAK)’ na bağlı Bilişim ve Bilgi Güvenliği İleri Teknolojiler  Araştırma Merkezi (BİLGEM) altındaki Ulusal Elektronik ve Kriptoloji Araştırma Enstitüsü (UEKAE)’nde  Kriptoloji konusunda  stajımı yaptım. Kriptoloji eğitimleriyle başlayan  staja  seçmiş olduğum RFID (Radio Frequency IDentification) konusu üzerinde yazılmış makalelere çalışarak devam  ettim. Tüm bunların sonucunda bu konu hakkında diğer stajyer arkadaşla yaptığımız geliştirmeyi kendi makalemizi yazmak için konu olarak seçtik ve ilk makalemizi çıkarmış olduk. Makale International Security Conference  
(ISC) kurumuna yollandı ve kabul alıp almadığını 15 Ağustos 2013 tarihinden itibaren ISC Turkey’e ait olan  internet sitesinden  öğrenebileceğiz. Bunun dışında kurumdaki çalışanlara stajın son haftasında   çalıştığım  makaleleri tanıtan bir sunum yaptım.

   
Staj defterimde yaptıklarımı anlatırken kullanmış olduğum kaynaklar olsun çıkartmış olduğumuz makaleler olsun hepsi İngilizce dilinde olduğu için yazılarım Türkçe ve İngilizce karışık ve elimden geldiğince anlaşılırlığı yüksek tutmayı sağlayacak bir şekilde hazırlandı. Bazı noktalarda terimleri Türkçeleştirmek, bazı noktalarda direkt İngilizcelerini koymak ve bazı noktalarda da her iki dildeki karşılıklarına da yer vermeyi uygun buldum.

İNDİR


İlgili Yayınlar

www.stajdefterim.org

Güncel bilgi ve döküman paylaşan , kolektif bir platformdur. Öğrencilere yönelik paylaşımları konu edinmiş yardım sitesidir.