5.4.15

Blogger Etiket Sayfasındaki Yazı Sayısını Belirleme


Bu yazımda biraz daha teknik bir konudan bahsetmek istiyorum. Bildiğiniz gibi blogger kategori sistemine sahip bir altyapı değil. Bunun yerine yazılarımızı kategorilere ayırmak için etiketleri kullanıyoruz. Kullandığımız etiketlere verilen linklere tıklandığında o etikete sahip yazılar tek bir sayfada listeleniyor. Normal şartlarda bir etiket linkine tıklandığında www.siteadresi.com/search/label/Etiket şeklinde bir link oluşur. Aslında sorun tam da burada başlıyor. Eğer gidilen etikete sahip yazı sayısı fazlaysa sayfa çok uzuyor. Bu sorunu çözmek için temamızda ufak bir değişiklik yaparak linkleri www.siteadresi.com/search/label/Etiket?&max-results=10 şekline getiriyoruz. Hem sayfayı gereksiz kasmamak hem de diğer sayfa ögeleriyle orantılı bir görünüm yakalamak için yazı sınırını belirlemekte fayda var. Aşağıdaki adımları takip ederek işlemi kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

Nasıl yapılır?


  • Blogger kumanda panelinize gidin.
  • Gri Yayın Listesi simgesinin yanındaki açılır menüyü tıklayıp Şablon'u seçin.
  • Html'yi düzenle yolunu izleyin.
  • Açılan sayfada Ctrl+F ile aşağıdaki kodu bulun.

data:label.url

Yukarıdaki kodu aşağıdaki kodla değiştirip kaydedin.

data:label.url + "?max-results=10"

Bu koddan temanızda birden fazla bulunabilir. Menü için ayrı, kategori için ayrı link eklenmiştir. Siz bulduğunuz tüm kodlara aynı işlemi uygulayın. Kırmızı ile işaretlediğim rakam görüntülenecek yazı adedini belirler. İstediğiniz gibi değiştirebilirsiniz. 


İlgili Yayınlar

www.stajdefterim.org

Güncel bilgi ve döküman paylaşan , kolektif bir platformdur. Öğrencilere yönelik paylaşımları konu edinmiş yardım sitesidir.