14.4.15

Harita Mühendisliği Staj Defteri- Kadastro

Harita Mühendisliği Staj Defteri- Kadastro

staj defteri staj dosyası kadastroda staj yapanlar için mükammel bir örnek 

Yaz stajını yapmak için belirlemiş olduğum Malatya Kadastro Müdürlüğüne gidildi.6038 Sayılı kanun gereğince Kadastro Müdürlüğü Malatya merkez ile birlikte,ilçelerin tümüne yetki ile bakmaktadır.
Kadastro Müdürlüğü mülkiyet hakkının tespiti ve tescili ile talebe bağlı hizmetlere ilişkin kamu kurumlarının talepleri ve adli talepler karşılanmaktadır. İş yerinde çalışmakta olan 1 Müdür vekili,10 kontrol mühendisi , 3 kadastro üyesi, 15 kontrol memuru,7 kadastro teknikeri, 25 kadastro teknisyeni ile  toplamda 94 personeli ile hizmet vermektedir.İlgili  mühendislerle ve tekniker personel ile tanışıldı. Kurumda bulunan ve ölçümlerde kullanılan aletler hakkında bilgiler verildi. Kurumda bulunan ölçüm aletleri olarak; 1 adet Topcon GTS-236N,2 adet Geodimeter, 2 adet Sokkia, 1 adet Nicon DTM-362 totalstation, 1 adet Trimble, 1 adet Javat marka gps bulunmaktadır. Yürütülmekte olan faaliyetler;
Tesis kadastro Çalışması
Malatya Merkez de 14 birimde yenileme çalışmaları için altlık oluşturulmuş olup Malatya Merkez Çolaklı, Bağtepe, Tanışık ve Balıkdere köylerinde yenileme çalışmaları başlatılarak ilanları yapılmıştır.
               İmar hareketleri
Gerek Merkez ve ilçelere bağlı tüm başkanlığın 3194 sayılı imar kanununun 18. Madde uygulamaları(şuyu çalışmaları) ve gerekçe 2981 sayılı yasanın 10-b ve 10-c maddelerine göre yapılan müstakilleştirme(imar affı) çalışmaları teknik yönden müdürlükçe kontrol edilerek işlemleri yapılmaktadır.
            Talebe bağlı işlemler 
Gereke kamu kurumlarının gerekse vatandaşlardan gelen aplikasyon, cins değişikliği, ifraz, tevhid çap uygulamaları ve diğer talebe bağlı hizmetler  Malatya Merkez ve ilçelerde günü gününe yürütülmektedir.Ayrıca adli hizmetler mera çalışmaları  yenileme ve orman sahası dışına çıkan yerlerde kadastro çalışmaları da yürütülmektedir.....


İNDİR


İlgili Yayınlar

www.stajdefterim.org

Güncel bilgi ve döküman paylaşan , kolektif bir platformdur. Öğrencilere yönelik paylaşımları konu edinmiş yardım sitesidir.