24.4.15

İtalya Hükümeti Burs Başvuruları Başladı!


Yabancı Hükümet Bursları, ikili anlaşmalar çerçevesince yabancı hükümetler tarafından Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına araştırma, lisans, yüksek lisans, doktora ve dil kursu alanlarında verilmektedir. Söz konusu burslara aday olmadan önce İngilizce veya İtalyanca duyurunun dikkatlice okunması ve olası ek bilgi ve sorular için Ankara İtalya Büyükelçiliği (Tel: 0312/457 42 00) ile irtibata geçilmesi gerekmektedir. Her iki Bakanlığa da başvuru yapılması zorunludur.  Aksi durumda adaylık geçerli sayılmayacaktır.
Son Başvuru Tarihi: 13 Mayıs 2015 / Saat: 24.00 (Her iki ülkenin yerel saati)
MÜLÂKAT GÜNÜ TESLİM EDİLECEK BELGELER (İtalyanca veya  İngilizce) :
Bütün belgeler 3’er nüsha halinde 3 adet telli dosya  ile sunulacaktır.
 1. Türkçe başvuru formunun bilgisayar çıktısı.
 2. İtalya Hükümeti  başvuru formunun  bilgisayar çıktısı.(Çıktıya tarih ve imza atılacaktır.)
 3. Talep edilen burs tipinin öngördüğü İtalyanca dil belgesi.
 4. Araştırma bursu için İtalyan eğitim kurumundan  antetli kağıda imzalı ve mühürlü olarak alınacak araştırma konusu ve süresini belirten kabul yazısı.(e-mail kabul edilmeyecektir),
 5. Özgeçmiş (CV).
 6. Motivasyon mektubu.
 7. Araştırma bursu adayları için yapacakları araştırma konuları ve içeriği.
 8. İtalya üniversitelerinden alınan olası kabul belgesi.
 9. İki üniversite öğretim görevlisinden alınacak  tavsiye mektubu (Kapalı zarf ise sadece bir dosyaya konacaktır).
 10. Adayın üniversite mezunu olması durumunda diplomasının  kaymakamlıktan alınacak “Apostille”  damgalı  fotokopisi ve notdöküm belgesi.
 11. Adayın İtalyan üniversitesine kayıtlı olması ve 2. yılı için burs talep etmesi  durumunda, güncel tarihli üniversite kayıt belgesi.
BURSA BAŞVURMAK İSTİYORUM:  
*Adaylar, Milli Eğitim Bakanlığı’ndan başka bir çağrı beklemeden, açıklanan mülâkat tarihinde, saat 10.00’da aşağıdaki adreste hazır bulunacaklardır.İlgili Yayınlar

www.stajdefterim.org

Güncel bilgi ve döküman paylaşan , kolektif bir platformdur. Öğrencilere yönelik paylaşımları konu edinmiş yardım sitesidir.