9.4.15

Linux Akademi Stajyer Arıyor!

Linux ve açık kaynak kodlu teknolojiler üzerinde çalışmak ve bu alanda kariyer yapmak isteyen üniversite öğrencilerine Linux AKADEMİ’den staj fırsatı.
Linux AKADEMİ, 21. yüzyılın en önemli mesleklerinden biri olarak görülen Linux ve açık kod teknolojiler konusunda kendini yetiştirmek, kariyerini bu alanda ilerletmek isteyen üniversite öğrencilerini Linux AKADEMİ Staj Okulu’na davet ediyor.
Linux AKADEMİ’nin Linux ve açık kaynak kodlu teknolojiler konusundaki deneyim ve uzmanlığını öğrenciler ile paylaşacağı “Linux AKADEMİ Staj Okulu” gerçek proje uygulamalarıyla katılımcılarına Linux ağ, sistem ve güvenlik konusunda yeni deneyimler ve farklı bakış açıları sunacaktır.
Staj dönemini başarıyla tamamlamış öğrencilere çalıştıkları konularla ilgili Türkiye’deki bilişim firmalarında yarı/tam zamanlı çalışma konusunda destek sağlanacaktır.
Linux AKADEMİ Staj Okulu Programı kapsamında 3 üniversite öğrencisi alınacaktır.
Aranan Nitelikler:
Üniversitelerin 3, 4 (uzatmalı öğrenciler için) sınıflarında okuyor olmak
Meslek yüksek okullarının ilgili bölümlerinde okuyor olmak
Orta/iyi seviye Linux bilgisi
Herhangi bir programlama dili kullanarak bir yazılım geliştirmiş olmak (C, Python, Ruby tercih sebebidir)
Temel networking bilgisi
Staj programı kapsamında her bir öğrenci açık kaynak kodlu ağ, sistem ve güvenlik içerikli değişik projelerde tecrübe kazanma fırsatı yakalayacaktır.
Başvuru Tarihleri:
Staj başvuruları 30 Nisan 2014′e kadar devam edecektir. Staja kabul edilen öğrenciler Mayıs ayında Linux Akademi Blog’undan ( http://www.linuxakademi.com.tr/blog ) duyurulacaktır.
Mülakat Tarihleri:
Başvuru sonrası kabul edilen öğrencilerle mülakat yapılacaktır. Nihai başvuru sonuçları mülakat sonrası belli olacaktır.


İlgili Yayınlar

www.stajdefterim.org

Güncel bilgi ve döküman paylaşan , kolektif bir platformdur. Öğrencilere yönelik paylaşımları konu edinmiş yardım sitesidir.