9.7.15

4 YILDA ÇİFTE MÜHENDİS OLDU

iki mühendislik diplomasını aynı anda aldı,gediz,üniversite,2015,haber,
Gediz Üniversitesi öğrencisi Seray Aygör, iki mühendislik programını dört yılda derecelikle tamamladı.

Seray Aygör, Gediz Üniversitesi Endüstri Mühendisliği’ni tam burslu olarak kazandı. Makine Mühendisliği’nde çift anadal yapan Seray, iki bölümün derslerini birlikte alarak, dört yılda, mezun oldu. Üstelik 4 üzerinden 3.91 not ortalamasıyla Endüstri Mühendisliği Bölümü birincilik, Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi’ni de ikincilikle bitirdi.

YENİ HEDEF: İŞ HAYATI
Çifte mühendis Seray Aygör oldukça zorlandığı anlar olduğunu ancak asla pes etmediğini belirterek, “Hep başarılı bir öğrenci oldum. Liseyi de dereceyle bitirmiştim. Üniversitede hayalim iki bölümde birden öğrenim görmekti. Bu hedefimi gerçekleştirdiğim için çok mutluyum. İki diplomayla mezun olunca çektiğim tüm zorlukları unuttum, şimdiki hedefim öğrencilikteki başarılarımı iş hayatına taşımak” dedi.

ZOR BİR SÜREÇ
Gediz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Seyfullah Çevik “İki bölümde öğrenim görüp başarıyla bitirmek oldukça zorlu bir süreç. İki mühendislik bölümünü de yüksek not ortalamasıyla tamamlayan öğrencimizi yürekten kutluyorum, eğitim hayatındaki üstün başarılarını iş yaşamında da sürdüreceğine inanıyorum” diye konuştu.
Seray Aygör, diplomalarını, geçtiğimiz günlerde düzenlenen törende Endüstri Mühendisliği Bölümü Başkanı ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Güneş ile Makine Mühendisliği Bölümü Başkanı Prof. Dr. Fuat Okumuş’un elinden aldı.
Kaynak: Hürriyet


İlgili Yayınlar

www.stajdefterim.org

Güncel bilgi ve döküman paylaşan , kolektif bir platformdur. Öğrencilere yönelik paylaşımları konu edinmiş yardım sitesidir.