24.7.15

HOLLANDA DAN NTV YE UZANAN STAJYERLİK DÖNEMİ


Kadir Has Üniversitesi Radyo Sinema ve Televizyon bölümü öğrencisi Selin Gündoğdu, Erasmus programı sayesinde yaptığı yurt dışı stajıyla ilgili bilgi verdi.

2014-2015 eğitim yılının güz dönemini Hollanda'da bulunan Windesheim Üniversitesi'nde geçiren Selin Gündoğdu, yaz dönemi stajını ise NTV'de yaptı. Erasmus döneminde okuduğu üniversitede aktif olarak televizyon ve radyo programı yaptığını belirten Gündoğdu "Televizyon programının konsepti, belirlenmiş konu üzerine karşıt görüşlü iki kişiyi bir araya getirmek ve görüşlerini kendi argümanlarıyla savunlamarını sağlamaktı" dedi.

Yine üniversitenin aktif olarak yayınlanan radyo programında ise her hafta konuların değiştiğini fakat genel olarak belirlenen konunun olumlu ve olumsuz yönlerini incelediklerini belirtti.

Yaz döneminde gönüllü olarak NTV'de staj yaptığını sözlerine ekleyen Gündoğdu "Stajım bir ay sürmesine rağmen yoğun geçti. Basın alanında tecrübe sahibi değildim. NTV'de yaptığım stajla bilgi sahibi oldum. Basın bülteni hazırladım, televizyon programlarında asistanlık yaptım, ingilizce biliyor olmam çok işime yaradı tek başıma röportaja yolladılar" dedi.İlgili Yayınlar

www.stajdefterim.org

Güncel bilgi ve döküman paylaşan , kolektif bir platformdur. Öğrencilere yönelik paylaşımları konu edinmiş yardım sitesidir.