30.7.15

İşletme Staj Defteri Ford Otosan
 İŞLETMENİN TANITIMI :

  Stajın yapıldığı kuruluş, Bozüyük-Kütahya devlet yolu üzeri 8.Km İnönü/ESKİŞEHİR adresinde faaliyet gösteren FORD OTOMOTİV SANAYİ ANONİM ŞİRKETİ’dir.

        FORD OTOSAN A. Ş. 13 Temmuz 1959 yılında kurulmuş ve 1960 yılında işletmeye açılmıştır. İstanbul ve İnönü Fabrikaları olmak üzere iki bünyede faaliyetlerini sürdürmektedir.
İnönü Fabrikası, FORD’un, Valencia ve İspanya’daki fabrikalarının örneği olarak yüksek ısı tasarrrufu yaratan, gereksiz pencere olmayan sandviç panolar kullanılacak şekilde ve tamamen Türk Mühendis ve Teknisyenleri tarafından hazırlanan projeler doğrultusunda tasarlanmış ve 14 Eylül 1979’da temeli atılmıştır. Başlangıçta içten yanmalı, dizel ve benzinli motorların üretimi amacıyla kurulan İnönü Fabrikası FORD MOTOR COMPANY’nin, OTOSAN’a % 30 oranında ortak olmasının ardından devreye alınan TAUNUS projesi nedeniyle yönetim kurulunun aldığı bir kararla kamyon üretimini de devralmıştır. Bunun üzerine: ..................

İNDİR


İlgili Yayınlar

www.stajdefterim.org

Güncel bilgi ve döküman paylaşan , kolektif bir platformdur. Öğrencilere yönelik paylaşımları konu edinmiş yardım sitesidir.