8.6.16

İstanbul Teknik Üniversitesi 2016 Yaz Okulu

İstanbul Teknik Üniversitesi 2016 Yaz Okulu

NOT ! Üniversite tarafından yapılan açıklamalar doğrultusunda konu güncel tutulacaktır. Haberdar olmak için Facebook sayfamızı beğenmeyi unutmayın   https://www.facebook.com/stajdefterim

2015-2016 YAZ ÖĞRETİMİ LİSANS DERS PROGRAMLARI

Ders Kayıtları

Ders kayıtları 13 Haziran 2016 Pazartesi günü saat 10:00 da başlayacak, 15 Haziran 2016 Çarşamba günü saat 17:00 da durdurulacaktır. 16 Haziran 2016Perşembe günü kapatılacak derslerin tespiti ve ilanı yapılacaktır. 20 Haziran 2016 Pazartesi günü saat 10:00 da ders kayıtları tekrar açılacak ve 21 Haziran 2016 Salı günü saat 17:00 da ders kayıtları sona erecektir.  Öğrenciler yaz öğretimi ders ekleme/çıkarma işlemlerini danışmanlarıyla değil kendileri sistemden yapmaları gerekmektedir. 21 Haziran 2016 tarihinden sonra ders ekleme veya çıkarma işlemi kesinlikle yapılamayacaktır.

Yaz Öğretimi Ücretlerinin Yatırılması
22 - 23 Haziran 2016 tarihleri arasında Yaz Öğretimi ücretinin Türkiye İş Bankası'na yatırılması gerekmektedir. Ücretlerini yatırmayan öğrencilerin yaz öğretimi ders kayıtları 24 Haziran 2016 tarihinde düşürülecektir. Yaz Öğretiminde ücret iadesi yapılmamaktadır.


ÇAP ve YANDAL Öğrencilerin Dikkatine 
 Detaylı bilgi için tıklayınız.

Havuz Dersleri Dersi Alabilen Bölümler Hakkında

Yaz Öğretiminde İTÜ'de Ders Almak İsteyen İTÜ Dışı Öğrencilerin Dikkatine
Yaz Öğretiminde İTÜ'de ders almak isteyen İTÜ dışı öğrencilerin ekli ders talep formunu doldurarak 20-21 Haziran 2016 tarihlerinde İTÜ Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı'na başvurmaları gerekmektedir. Başvuru esnasında boş kontenjanı olan derslere kayıt yapılabilecektir. Kontenjanı dolu olan dersler için talepte bulunmayınız.

Yaz Öğretiminde Ders Almak İsteyen Otomasyon Dışı İTÜ Öğrencilerinin Dikkatine
Yaz Öğretiminde ders almak isteyen otomasyon dışı İTÜ öğrencilerinin ekli ders talep formunu doldurarak ders kayıt tarihlerinde Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı'na başvurmaları gerekmektedir.

Diğer Üniversitelerden Yaz Öğretiminde Ders Alacak İTÜ Öğrencilerin Dikkatine
Yaz Öğretiminde diğer Yükseköğretim Kurumlarından ders almak isteyen İTÜ öğrencileri, İTÜ Yaz Öğretimi Yönetmeliğinin 17.maddesi gereğince öğrencinin bağlı bulunduğu Bölüm Kurulunun olumlu görüşü ve Fakülte Yönetim Kurulu kararı ile ders alabilirler. Aksi takdirde alınan dersler transkripte işlenmeyecektir.


İlgili Yayınlar

www.stajdefterim.org

Güncel bilgi ve döküman paylaşan , kolektif bir platformdur. Öğrencilere yönelik paylaşımları konu edinmiş yardım sitesidir.