8.6.16

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi 2016 Yaz Okulu

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi 2016 Yaz Okulu

NOT ! Üniversite tarafından yapılan açıklamalar doğrultusunda konu güncel tutulacaktır. Haberdar olmak için Facebook sayfamızı beğenmeyi unutmayın   https://www.facebook.com/stajdefterim

Yaz Okulu Kesin Kayıtları Başladı 10 Haziran son gün

MUĞLA SITKI KOÇMAN ÜNİVERSİTESİ  2015-2016 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI YAZ OKULU KESİN KAYIT AŞAMASINDA YAPILMASI GEREKEN İŞLEMLER
MSKÜ Öğrencisi;
Yaz Okulu  kesin kayıtları 06 Haziran-10 Haziran 2016 tarihleri arasında yapılacaktır.
Kesin kayıtlar obs.mu.edu.tr  adresinden online olarak yapabilecektir.
Yaz Okulu ders kaydına başvuru yapmak için ön kayıt yapmış olma şartı yoktur.
Öğrenciler, kullanıcı adı ve şifresi ile derslerini seçebileceklerdir.
Öğrenciler ders seçimlerini yaptıklarında seçilen derse ait Yaz Okulu ücretini ekranda görebileceklerdir.
Yaz okulu ücretleri harç hesabına yatırılacaktır.
Öğrenciler, seçtikleri dersleri kesinleştirdikten sonra bankada Yaz Okulu ders ücreti tanımlanmış olacaktır.
Bankada tanımlanan Yaz Okulu ders ücretlerini ödeyen öğrencilerin danışman onayları yapılabilecektir.
Yaz Okulu ders ücreti ödemeleri, öğrenci numaraları ile birlikte ülke genelindeki tüm Garanti Bankası Şubelerine yapılabilecektir.
Ödemeler; İnternet Bankacılığı üzerinden veya ATM’lerden de yapılabilecek, ancak EFT ve Havale kesinlikle kabul edilmeyecektir.
Danışman onayı olmadan kesinleştirilen ders, danışman yardımı ile değiştirilebilecektir.
Danışman onayından sonra ders değişikliği danışman onayı fakülte /Yüksekokul Sekreteri tarafından kaldırılacak, daha  sonra danışman ders değişikliğini yaparak tekrar onaylayacak. Yapılan ders değişikliği ile öğrencinin ödemesi gereken harç tutarında fark oluşur ise oluşan farkı yatıracak ya da iade alacaktır.
Diğer Üniversitelerden Gelen Öğrenci
Diğer Üniversitelerden gelen öğrencilerin kesin kayıt işleminden önce öğrenci numarası, kullanıcı adı ve şifre almak amacıyla öncelikle sisteme online kayıt olmaları gerekmektedir.
Öğrenci numarası, kullanıcı adı ve şifre alma işlemi 08 Haziran 2016 saat 17:30'a kadar devam edecektir.
Diğer üniversitelerden gelen öğrenciler için Ders Kayıt işlemi ise 09 ve 10 Haziran tarihlerinde yine online olarak obs.mu.edu.tr adresinden yapılabilcektir.
Diğer Üniversitelerden gelen öğrenciler kayıtlı oldukları üniversiteden aldıkları öğrenci belgesini Yaz Okulu Ders kaydı yaptırdıkları Fakülte/YO/MYO Dekan lık/Müdürlüklerine 17 Haziran 2016 Saat 17:30 'a kadar teslim etmedikleri taktirde MSKÜ Yaz Okuluna devam edemezler.
Öğrenci numarası, kullanıcı adı ve şifre alan diğer üniversite öğrencileri de Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi öğrencileri gibi yaz okulu ders kaydı yaptırabileceklerdir.
Kesin Kayıt Yaptıracak Diğer Üniversite Öğrencileri Kullanıcı adı ve şifrelerini 09 Haziran 2016 Saat 17:30'dan sonra sifre.mu.edu.tr adresinden öğrenerek ders seçim işlemlerine başlayabilirler.
Diğer Üniversitelerden gelen öğrenciler için "MSKÜ Öğrencisi" başlığı altındaki genel tanımlar geçerlidir.


İlgili Yayınlar

www.stajdefterim.org

Güncel bilgi ve döküman paylaşan , kolektif bir platformdur. Öğrencilere yönelik paylaşımları konu edinmiş yardım sitesidir.